Działalność dydaktyczna Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu - informacje ogólne

Szanowni Państwo, 

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018, a wraz z nim ruszają zapisy na zajęcia dydaktyczne. Nasza oferta została wzbogacona o nowe tematy zajęć przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Ponadto zmieniła się nieco ekspozycja na wybiegach, dzięki czemu dzieci mogą zobaczyć nowe zwierzęta - zarówno młode urodzone u nas w zoo, jak też nowe gatunki, które pozyskaliśmy z innych placówek. Serdecznie zachęcamy nauczycieli i dzieci do skorzystania z naszej oferty dydaktycznej i życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym! 

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną, która obejmuje między innymi prowadzenie zajęć dydaktycznych dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych oraz organizację imprez i konkursów dla dzieci i młodzieży. 

Staramy się dostosowywać ofertę dydaktyczną do potrzeb słuchaczy oraz spełniać wszelkie standardy edukacyjne związane z naszym pełnym członkostwem w Europejskim Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. 

Jednocześnie informujemy, iż uczestnicy zajęć zobowiązani są do wykupienia w kasie biletu wstępu, który ważny będzie w dniu nabycia, w godzinach działalności Ogrodu. Koszt zajęć od każdego uczestika to 7 zł w okresie od 1 kwietnia do 31 października i 5,00 zł w okresie od 1 listopada do 31 marca. Rezerwacji terminów należy dokonywać z wyprzedzeniem! 

Opiekunowie grup wykupują bilet specjalny, chyba że na 10 dzieci lub młodzieży przypada więcej niż 1 opiekun. Wtedy każdy dodatkowy opiekun powinien nabyć zwykły bilet wstępu. 

Prosimy także brać pod uwagę fakt, że maksymalna ilość dzieci lub młodzieży uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez jednego dydaktyka wynosi 30 osób. W przypadku, gdy liczba ta jest większa, konieczne jest dokonanie rezerwacji terminu zajęć dla dwóch lub więcej grup. 

Prosimy zapoznać się z ofertą działalności edukacyjnej Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu: 

UWAGA!!!  Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.