Botaniczna Niedziela

Botaniczna Niedziela w Ogrodzie Zoobotanicznym w dniu 17.09.2017r. to ciekawa propozycja nie tylko dla miłośników roślin, ale i całych rodzin. Każdy, znajdzie tego dnia w naszym Ogrodzie, coś dla siebie.
Dla najmłodszych prowadzone będą warsztaty pn. „ Dzieciaki sadzeniaki”, podczas których, dzieci nauczą się przesadzania roślin, które następnie będą mogły zabrać ze sobą do domu. Warsztaty poprowadzą pracownicy toruńskiego oddziału Leroy Merlin.
W ptaszarni, Ogrodnictwo Licznerscy, zaprezentuje kaktusy i inne sukulenty, które będzie można zakupić. Na terenie naszej placówki tego, dnia zorganizujemy stoiska, na których nabyć będzie można różnorodne byliny, otrzymać porady dotyczące pielęgnacji roślin, kupić wyroby rękodzielnicze, a także pszczelarskie. O zaspokojenie apetytu uczestników Botanicznej Niedzieli, zadba niezawodny Klub Kobiet Aktywnych z Wołuszewa.
Ciekawą propozycją będzie zapewne edukacyjno-botaniczna wycieczka z przewodnikiem po Ogrodzie (od godz. 12), podczas której, będzie można się dowiedzieć o zasadach projektowania ogrodów, dbania o rośliny, poznać gatunki przyjazne pszczołowatym i odwiedzić naszą ogrodową pasiekę.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę w godz. 10.00-15.00, obowiązuje bilet wstępu.

Botaniczna Niedziela