EDUKACYJNA NIEDZIELA W OGRODZIE

W najbliższą niedzielę 18 czerwca (godz. 12.00- 15.30) w Ogrodzie Zoobotanicznym przy ulicy Bydgoskiej w Toruniu, będzie działo się więcej, niż zwykle.

Będzie to tzw. „Niedziela Edukacyjna”, w czasie której uczestniczyć będzie można w warsztatach : pszczelarskich, z budowy budek lęgowych, edukacyjnych MPO w Toruniu, rozwiązywać zagadki matematyczne, czy skorzystać z zakupów rękodzieła. Do dyspozycji będzie także nowość tego sezonu - fotobudka.

Największą jednak atrakcją tego dnia, będzie udostępnienie nowego wybiegu i opowieści o jego mieszkańcach. Zakończona w maju inwestycja, na którą środki przeznaczono z budżetu Gminy Miasta Torunia w wysokości 80 tys. zł, wymagała zagospodarowania, dostosowania wystroju do potrzeb dwóch gatunków, które na wybiegu zamieszkały. Naszymi nowymi podopiecznymi zostały ostronosy białonose, które prezentujemy jako jeden z zaledwie dwóch ogrodów w Polsce oraz mary patagońskie.

Udało się nam otrzymać 10 miesięcznego samca ostronosa z niemieckiego zoo w Brunszwiku oraz 14 miesięczną samicę z zoo z czeskiej Jihlavy. Warto podkreślić, że ostronosy już mają swojego Sponsora, którym jest jedna z firm z regionu. Jej pracownicy pomagali nawet przy pracach porządkowych  wokół  nowego domu zwierząt.

By uatrakcyjnić  obsadę wybiegu, dołączyliśmy drugi gatunek, także pochodzący z Ameryki Pd.- mary patagońskie, mniejsze kuzynki kapibar, sprowadzając je z polskiego zoo Leśne Zacisze. Jedna z samic okazała się „ jajkiem z niespodzianką”, gdyż krótko po przyjeździe urodziła młode- mamy więc trzy mary.

W niedzielę będzie można dowiedzieć się wszystkiego o nowych mieszkańcach Torunia, spotkania przy nowym wybiegu o godz. 12.30 i 14.30 , mamy też nadzieję, że zwierzęta pokażą się zwiedzającym, mimo początkowej nieśmiałości. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, jeżeli ich stres okaże się silniejszy.

Plakat z atrakcjami podczas edukacyjnej niedzieli

Plakat z datą niedzieli edukacyjnej w Ogrodzie