Festyn rodzinny

Szanowni Państwo,
16 czerwca, od godz. 12-tej, na terenie Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, odbędzie się festyn rodzinny „Na tropie Indian”, który poprowadzą Indianie z Żuromina.  Program imprezy obejmuje m.in. rozstawienie wioski indiańskiej oraz zwiedzanie tipi, gdzie w jednym z nich będzie można zapoznać się z rekwizytami i strojami indiańskimi. Najmłodsi ponadto będą mogli uczestniczyć w nauce strzelania z łuku oraz zostać przyjętymi do „młodych wojowników” indiańskiego plemienia.
Uczestnicy festynu będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tworzenia biżuterii indiańskiej oraz skorzystania z bloku zabaw i gier, a w nim: wyścigi bizonich kopyt, rzut indiańskimi lotkami, rzut na rogi bizona, łapanie węży, wyścig gąsienic, polowanie na cukierki, monidło czy płukanie złota.
Na festynie nie zabraknie również stoisk z rękodziełem oraz słodkimi przysmakami przygotowanymi przez regionalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Impreza współfinansowana z Europejskiego Fundusz Społecznego, w ramach grantu LGD "Dla Miasta Torunia" pn.: "Hortiterapia - terapia ogrodem dla osób niepełnosprawnych intelektualnie" (https://www.facebook.com/lgddlatorunia).

Zapraszamy !

Festyn jest dodatkową atrakcją – obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu.

 

Festyn rodzinny