Festyn z pszczołą na wesoło

17 czerwca, od godz. 12-tej, na terenie Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, odbędzie się festyn rodzinny „Festyn z pszczołą na wesoło”. Imprezę rozpocznie przedstawienie teatralne „Leśne opowieści bardzo ważnej treści” w wykonaniu aktorów teatru Pomarańczowy Cylinder. Aktorzy poprowadzą również animacje i zabawy dla najmłodszych.
W trakcie trwania festynu, Fundacja Leśna Droga we współpracy z panią dr Katarzyną Piątkowską i panem dr Przemysławem Grodzickim - pracownikami Zakładu Fizjologii Zwierząt UMK, zaprezentuje stoisko edukacyjne, na którym będzie można dowiedzieć się m.in. o ważnej roli owadów zapylających w przyrodzie oraz wziąć udział w sadzeniu roślin miododajnych i budowie domków dla owadów. Na stoisku Regionalnego Koła Pszczelarzy w Toruniu będzie można natomiast przyjrzeć się z bliska jak wygląda ul oraz pszczela rodzina z królową.
Odbędzie się także kiermasz miodu i innych produktów pszczelich. Podczas festynu, jednym z gości będzie również Pani Iza Niewiadomska-Labiak – autorka i ilustratorka bajek edukacyjnych dla dzieci o tematyce przyrodniczej, która poprowadzi także warsztaty artystyczne.
Na imprezie nie zabraknie ponadto potraw tradycyjnej kuchni z regionu.
W trakcie festynu odbędzie się konkurs na najładniejszy pszczeli strój – przebrane za pszczoły dzieci wejdą w tym dniu do Ogrodu bezpłatnie, zaś najładniejsze przebrania zostaną nagrodzone m.in. miodem z naszej pasieki. Zwiedzający w tym dniu Ogród Goście, będą mogli zaproponować także imię dla samiczki takina, która przyszła na świat wiosną. Propozycję imienia, które powinno rozpocząć się na literkę „B”, będzie można złożyć podczas festynu, a jego wybór wraz z uroczystym nadaniem imienia, zostanie dokonany na zakończenie imprezy.
W Galerii Sztuki Przyrodniczej prezentowana będzie wystawa zwycięskich prac konkursu plastycznego z cyklu Przestrzenie Przyrody – „Zwierzęta w paski”.

Zapraszamy

Festyn jest dodatkową atrakcją – obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu.

 

Festyn z pszczołą na wesoło