Wakacyjne spotkania z przyrodą

Ogród Zoobotaniczny zaprasza na letni cykl zajęć przyrodniczych w ramach "Wakacyjnych spotkań z przyrodą", które skierowane są do dzieci. Tegoroczne lipcowe i sierpniowe spotkania będą odbywały się w poniedziałki, środy i piątki. Podczas wakacyjnych zajęć przybliżona zostanie historia przypraw, które królują w różnych regionach świata. Poznamy te przyprawy, które są powszechne w naszej kuchni, a niegdyś były cenne jak złoto. Dowiemy się także czym pachnie pizza, pierniki czy lody waniliowe. Pod lupę weźmiemy również przyprawy, które mają działanie rozgrzewające. Wakacyjne spotkania będą również okazją do poznania najważniejszych zmysłów, oraz tego, którzy mieszkańcy Ogrodu Zoobotanicznego posiadają najlepszy słuch, którzy cieszą się „sokolim” wzrokiem, a którzy wywęszą z daleka smakowity kąsek. Zapraszamy również do kilku prostych zabaw w trakcie których uczestnicy będą mogli przetestować zmysły w praktyce.

„W krainie smaków” – lipiec – 3, 7, 10, 14, sierpień – 2, 9
„Wakacyjne zabawy ze zmysłami” – lipiec – 5, 12, 31 sierpień – 4, 7, 11

Spotkania będą zaczynały się o godzinie 12.00 i będą trwały około 1 godziny.
W „Wakacyjnych spotkaniach z przyrodą” mogą wziąć udział dzieci wraz z opiekunami. Obowiązuje jedynie bilet wstępu do Ogrodu (dorośli 9 zł, dzieci 6 zł). Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.

Przypominamy, że w trakcie wakacji można będzie także skorzystać z przejażdżek konnych, które odbywać się będą w wtorki, środy i czwartki od 10.00 do 14.00 oraz w soboty, niedziele i święta od 10.00 do 17.00.
Serdecznie zapraszamy

Wakacyjne spotkania z przyrodą