Ferie w Ogrodzie Zoobotanicznym

 

Ferie zimowe tuż tuż, a Ty wciąż nie masz na nie pomysłu? W takim razie przyjdź do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu!

Podczas zajęć „W krainie smaków” przybliżona zostanie historia przypraw, które królują w różnych regionach świata. Poznamy te przyprawy, które są powszechne w naszej kuchni, a niegdyś były cenne jak złoto. Dowiemy się także czym pachnie pizza, pierniki czy lody waniliowe. Pod lupę weźmiemy również przyprawy, które mają działanie rozgrzewające, po to, aby na koniec zajęć rozgrzać uczestników zajęć herbatą z ich dodatkiem. 

„W KRAINIE SMAKÓW” – ZAPRASZAMY 31 STYCZNIA, 2, 6, 8 i 10 LUTEGO OD GODZ. 11.00 DO 12.30. ZBIÓRKA NA ZAJĘCIA O 11.00 PRZY KASIE OGRODU.

Czy zastanawiałeś się jaka skomplikowane w budowie jest odnóże pająka? Albo jak wygląda piasek w dużym powiększeniu? Przyjdź do Ogrodu Zoobotanicznego aby na własne oczy przekonać się, jak niezwykle pod mikroskopem wygląda skórka cebuli, igła sosny, ludzki włos czy zwykła moneta. Dzięki zastosowaniu mikroskopu świetlnego te zwykłe przedmioty odkryją przed Tobą swoją nieznaną, niesamowitą stronę. 

„ZWYKŁE PRZEDMIOTY W NIEZWYKŁYM POWIĘKSZENIU” - ZAPRASZAMY 30 STYCZNIA, 1,3,7,9 LUTEGO OD GODZ. 11.00 DO 12.30. ZBIÓRKA NA ZAJĘCIA O 11.00 PRZY KASIE OGRODU.

Wszystkie zajęcia skierowane są do osób indywidualnych, które wykupią bilet wstępu do Ogrodu.

Ferie w Ogrodzie Zoobotanicznym