Ferie zimowe w Ogrodzie Zoobotanicznym

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza serdecznie do udziału w zajęciach feryjnych, które odbywać będą się codziennie, od poniedziałku do piątku w trakcie trwania ferii zimowych w godz. 11.00-12.30 w Sali dydaktycznej (Obrączkowanie ptaków na terenie Ogrodu od 10.00-12.00).

„Mikroświat w kropli wody” – 12,13,19,20 lutego

„Mikroświat w kropli wody” – zajęcia odbywać się będą z wykorzystaniem mikroskopów. Uczestnicy poznają zasady obsługi mikroskopu optycznego oraz nastawią swój własny preparat. W trakcie zajęć przedstawiony zostanie niesamowity świat organizmów żyjących w kropli wody, głównie pierwotniaków. Obserwacja pod mikroskopem pozwoli dostrzeżenie, tego, czego normalnie nie da się zaobserwować „gołym okiem”.

„Zimowe obrączkowanie ptaków” – 14,21 lutego

„Zimowe obrączkowanie ptaków” – w trakcie ferii zostanie przeprowadzona dwukrotnie akcja obrączkowania ptaków, odwiedzających karmnik na terenie Ogrodu Zoobotanicznego. Akcje obrączkowania przeprowadzi zaprzyjaźniony ornitolog Piotr Rydzkowski.

„Zoogeografia dla najmłodszych” – 15,16,22,23 lutego

„Zoogeografia dla najmłodszych” – zajęcia będą miały charakter warsztatów, podczas których najmłodsi zapoznają się z rozmieszczeniem geograficznym i przystosowaniem do życia w różnych strefach klimatycznych wybranych gatunków zwierząt. W ramach spotkania, używając różnorodnych materiałów plastycznych, uczestnicy zajęć własnoręcznie wykonywać będą sylwetki zwierząt z wybranych regionów zoogeograficznych.

Zajęcia skierowane są do osób indywidualnych , które wykupią bilet wstępu do Ogrodu (4zł bilet ulgowy/7 zł bilet normalny).

Udział w zajęciach przez osoby poniżej 14 roku życia tylko z opiekunem!

 

Serdecznie zapraszamy!

Ferie zimowe w Ogrodzie Zoobotanicznym