Rewitalizacja Ogrodu Zoobotanicznego

Prace związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja elementów Ogrodu Zoobotanicznego na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu", prowadzonego z udziałem funduszy unijnych i miejskich, zakończyły się.

Pasek logotypów unijnych

Projekt pn. „Rewitalizacja elementów Ogrodu Zoobotanicznego na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu” (nr umowy UDA-RPKP-07.01.00-04-033/11) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Gminy Miasta Toruń

Ogród Zoobotaniczny doposażono w elementy małej architektury (ławki i kosze na śmieci) jak również zainstalowano nowe elementy placu zabaw. Ponadto nieopodal Willi Laegnera powstała wiata dydaktyczna z zielonym dachem (obsianym trawą), w której w sezonie wiosenno-letnim przy sprzyjającej pogodzie odbywają się zajęcia, a tuż obok wybiegu markurów odwiedzający zoo mogą odpocząć podziwiając nowo wybudowaną fontannę oraz teren do niej przylegający obsadzony niską roślinnością.

 „Revitalization of the infrastructure of Toruń’s Zoobotanic Garden situated within Bydgoskie Przedmieście District” project is co-financed by the European Regional Development Fund within the Regional Operational Programme for Kujawsko-Pomorskie Voivodeship for the years 2007-2013 and the budget of the Municipality of Toruń.

Na zrekultywowanym stawie usypano wyspę dla lemurów, a od strony głównego wejścia do Ogrodu tuż przy wodzie powstał pomost widokowy, z którego będzie można obserwować zwierzęta na wyspie. Wybudowano także domek dla lemurów dający zwiedzającym możliwość podziwiania zwierząt przez szyby. Ściany zewnętrzne budynku, jak również jego wnętrze, wyłożono materiałem imitującym piaskowiec, co doskonale harmonizuje z niedawno wybudowanymi wybiegami dla kotowatych i niedźwiedzi. Wyspa i teren do niej przyległy są już zagospodarowane.

W ramach projektu, za Ptaszarnią, powstał także „Ogród zmysłów” w stylu wiejskim, w którym królować będą pięknie pachnące rośliny zielne uprawiane niegdyś na obszarach wiejskich.

Wartość projektu: 1 367 195,35 PLN

Dofinansowanie z UE: 49,94% tj. 562 100 PLN

Data zakończenia
UE