Zajęcia feryjne w Ogrodzie

Ogród Zoobotaniczny zaprasza serdecznie na "Ferie zimowe dla ciekawych przyrody", które przygotowano z myślą o uczestnikach indywidualnych. Warsztaty skierowane są do dzieci przedszkolnych i ze szkoły podstawowej wraz z opiekunami, którzy ferie spędzą w Toruniu.

Plan zajeć w Ogrodzie podczas ferii zimowych

12, 16 lutego
Zimowa kuchnia dla zwierząt (60 minut)

Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z zimową dietą wybranych gatunków zwierząt mieszkających w Ogrodzie. Poznają różnicę w żywieniu zwierząt w zoo, między sezonem letnim a zimowym. Uczestnicy przygotują samodzielnie posiłki dla naszych podopiecznych, a niektóre zwierzęta będą mogli nakarmić samodzielnie.
Zajęcia dla lubiących gotowanie.

14 lutego
Kreatywny recykling (90 minut)

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak można wykorzystać rzeczy uznawane za śmieci i przekształcić je w pożyteczne przedmioty codziennego użytku. Ponadto będzie okazja do samodzielnego stworzenia własnego produktu z różnorakich odpadów.
Zajęcia dla lubiących rękodzieło.

Walentynki dla ptaszynki – cykl spotkań z ornitologiem z Przyrodnicy 24 Rydzkowski i Kośmicki

19, 21 lutego
Domy dla ptaków – warsztaty składnia budek lęgowych (90 -120 minut)

Uczestnicy spotkania będą z gotowych elementów składać budki lęgowe, które pod koniec zajęć zostaną zawieszone na terenie Ogrodu Zoobotanicznego. Nauczą się również jak rozpoznawać ptaki zasiedlające budki lęgowe oraz dowiedzą się jaką rolę pełnią ptaki w naszych miastach i jakie zagrożenia na nie czyhają. Poznają również dobre praktyki, których celem jest ochrona tych zwierząt i ich siedlisk.
Zajęcia dla grup rodzinnych lubiących majsterkowanie.

23 lutego
Zimowe porządki – warsztaty czyszczenia budek lęgowych (około 4 godzin)

Spotkanie będzie odbywało się na terenie Ogrodu i można do niego dołączyć w czasie jego trwania. Uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami wieszania oraz czyszczenia budek lęgowych dla ptaków. Podczas warsztatów dowiedzą się również jak na podstawie zawartości budki można rozpoznać jej lokatora, czy mieszkańcami ptasiego M4 są tylko ptaki i jaką inną funkcję mogą pełnić budki lęgowe poza sezonem.
Zajęcia dla lubiących edukację w terenie - nie dla zmarzluchów

Zajęcia są skierowane do dzieci wraz z opiekunami.
Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 506 970 996
NIE odpowiadamy na SMS-y
Obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.

 

Zajęcia feryjne w Ogrodzie